Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Jubileusz URE

W 2022 roku przypada 25. rocznica powstania Urzędu Regulacji Energetyki. W ramach obchodów jubileuszu, w latach 2021-2022 realizujemy szereg działań informacyjno-edukacyjnych. W poszczególnych częściach serwisu poświęconego 25-leciu URE chcemy pokazać szczegóły i efekty tych inicjatyw.

  • W zakładce „25 lat URE – z kartek kalendarza” poświęconej historii Urzędu, w każdy poniedziałek opublikujemy skrótowy opis kolejnych lat działania regulatora na rynku paliw i energii. Będzie to kalendarium prezentujące najważniejsze informacje dotyczące zarówno kluczowych decyzji podjętych przez Prezesa URE, jak i tych związanych z ogólną sytuacją na rynku energii w danym roku.
  • Przygotowania do obchodów rozpoczęliśmy już w 2021 roku od przeprowadzenia Konkursu plastycznego „Skąd się bierze prąd” adresowanego do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Celem Konkursu była promocja tematyki związanej z energią elektryczną oraz poznanie skojarzeń młodzieży związanych z szeroko pojętą energetyką. Wyniki ogłosiliśmy na początku listopada 2021 r., a szczegóły przedstawiamy w zakładce „Konkurs plastyczny”.
  • Kolejnym z działań jubileuszowych zaplanowanych przez URE jest przygotowanie publikacji obejmującej ćwierćwiecze działań podejmowanych przez regulatora sektorowego i uwzględniającej dynamikę zmieniającego się otoczenia rynkowego i regulacyjnego. Publikacja jest także próbą spojrzenia w przyszłość, ponieważ przed całym sektorem energetycznym ‒ na poziomie europejskim, regionalnym i krajowym ‒ stoi wiele wyzwań dotyczących transformacji, wdrażania kolejnych regulacji unijnych, strategii Europejskiego Zielonego Ładu, a rola regulatora w tych działaniach jest i będzie znacząca.
  • Do współtworzenia publikacji, oprócz liderów i ekspertów wyróżniających się doświadczeniem w sektorze energii, zaprosiliśmy także przedstawicieli organizacji branżowych, konsumenckich, a także reprezentantów świata młodych oraz dziennikarzy zajmujących się na co dzień energetyką. Taki dobór autorów zapewnił wszechstronność prezentowanych poglądów oraz wysoki poziom merytoryczny publikacji.
  • W ramach inicjatyw adresowanych do przedstawicieli środków masowego przekazu, zaplanowaliśmy organizację spotkań dla mediów w czterech z naszych oddziałów terenowych.  Będą one w głównej mierze poświęcone zagadnieniom i zjawiskom charakterystycznym dla danego regionu. Wszystkie informacje związane z tymi wydarzeniami będą sukcesywnie publikowane w zakładce „Tour de OT URE”.

Zachęcamy do śledzenia i lektury kolejnych informacji publikowanych na tej stronie. O działaniach realizowanych w jubileuszowym roku URE będziemy też informować na naszym profilu na Twitterze: @UREgovPL.

Poniżej przedstawiamy także najciekawsze informacje dotyczące Urzędu i sektora.

 

do góry