Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Premiera publikacji jubileuszowej URE w wersji elektronicznej

Minął miesiąc od premiery publikacji jubileuszowej URE pt. „W drodze do bezpiecznej i czystej energii, czyli jak napisać rynek na nowo. 25 lat regulacji rynku energii w Polsce” pod red. dr. inż. Rafała Gawina. Dziś prezentujemy jej kolejną odsłonę – ebooka.

Publikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Cieszy nas to tym bardziej, że jest zwieńczeniem wielu miesięcy naszej pracy angażującej ponad 20 ekspertów reprezentujących różne obszary rynku. W naszej ocenie publikacja ta ma aspiracje do bycia swoistą monografią rynku, którą na pewno warto przeczytać, tym bardziej, że w lekki i ciekawy sposób ujmuje tematykę działań podejmowanych przez regulatora sektorowego i uwzględnia dynamikę zmieniającego się otoczenia rynkowego i regulacyjnego w ostatnich 25 latach. Jest także próbą spojrzenia w przyszłość.

To nie tylko opis minionego ćwierćwiecza, ale również próba spojrzenia w przyszłość, ponieważ przed całym sektorem energetycznym ‒ na poziomie europejskim, regionalnym i krajowym ‒ stoi wiele wyzwań dotyczących transformacji energetycznej, wdrażania kolejnych regulacji unijnych, strategii Europejskiego Zielonego Ładu, a rola regulatora w tych działaniach jest i będzie znacząca – Rafał Gawin, Prezes URE.

Interesujące ujęcie problematyki zapewnił dobór autorów, wśród których oprócz liderów i ekspertów wyróżniających się doświadczeniem w sektorze energii, są przedstawiciele organizacji branżowych, konsumenckich, a także reprezentanci świata młodych oraz dziennikarze zajmujący się na co dzień energetyką.

Jestem głęboko przekonany, że dzięki wiedzy i doświadczeniu oraz zaangażowaniu autorów jest to unikalne kompendium wiedzy o ćwierćwieczu regulacji sektora oraz wyzwaniach stojących przed polskim rynkiem energii – powiedział szef URE.

Jeśli nie udało się Państwu zdobyć naszego „białego kruka” w wersji papierowej lub po prostu wolą Państwo czytać na urządzeniach elektronicznych, zapraszamy do pobrania ebooka! Wystarczy zeskanować kod QR i pobrać plik!

Życzymy ciekawej i inspirującej lektury!

 

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Głośniewska
Rzecznik prasowy
Departament Komunikacji Społecznej URE
rzecznik@ure.gov.pl
tel. 22 487 55 94

Data publikacji : 27.05.2022
Data modyfikacji : 01.06.2022

Opcje strony

do góry