Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alokacja przepustowości na gazowym połączeniu międzysystemowym z Niemcami w Lasowie

Operator systemu przesyłowego Gaz-System SA rozpoczął konsultacje procedury udostępniania nowych zdolności przesyłowych na połączeniu międzysystemowym

Operator systemu przesyłowego Gaz-System SA planuje rozpoczęcie procedury udostępniania nowych zdolności przesyłowych na połączeniu międzysystemowym w Lasowie (Capacity Allocation Procedure), łączącym sieci Gaz-System SA i niemieckiego ONTRAS/VNG Gastransport GmbH.

Uruchomienie procedury poprzedzone jest  - rozpoczynającym się dziś - procesem konsultacyjnym z uczestnikami rynku, który ma na celu uzgodnienie ostatecznego kształtu i zapisów dokumentu określającego zasady tej procedury.

Projekt konsultowanego „Regulaminu procedury udostępnienia dodatkowej przepustowości w punkcie wejścia Lasów" wraz z dokumentami powiązanymi został opublikowany na stronie internetowej operatora   i poddany konsultacjom, które będą trwać do 15 czerwca 2011 r. Na 20 czerwca br. planowane jest spotkanie z uczestnikami rynku kończące proces konsultacji.

Po zakończeniu powyższych działań - z początkiem lipca br.-  Gaz-System SA rozpocznie procedurę alokacji przepustowości na gazowym połączeniu międzysystemowym z Niemcami w Lasowie.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie operatora : www.gaz-system.pl.

Data publikacji : 07.06.2011
Data modyfikacji : 29.08.2012

Opcje strony

do góry