Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Branża schyłkowa czy innowacyjna?

Debata o kondycji polskiej elektroenergetyki z udziałem Prezesa URE

Gośćmi Romana Młodkowskiego - gospodarza debaty, która odbyła się 23 marca na antenie TVN CNBC byli Marcin Korolec, minister środowiska, Janusz Steinhoff, były minister gospodarki, Marek Woszczyk, prezes URE, prof. Janusz Lewandowski z Politechniki Warszawskiej, Maciej Owczarek, prezes ENEA S.A. oraz Bolesław Jankowski, ENERGSYS.

Debata toczyła się wokół problemów, przed jakimi stoi Polska energetyka. Dyskutanci wskazywali głównie na przemiany zachodzące na rynku przesuwające siłę ekonomiczną w kierunku konsumentów, generację rozproszoną oraz na wymogi redukcji emisji zanieczyszczeń.

Wiodącym wątkiem była kwestia innowacyjności sektora elektroenergetycznego. - Motorem napędowym warunkującym pojawienie się innowacji w energetyce jest konkurencja - stwierdził Marek Woszczyk, szef URE.

Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki wskazywał natomiast na potrzebę silnej pozycji regulatora, który powinien dążyć do całkowitego zniesienia regulacji cen energii elektrycznej, a jednocześnie wykazywać twardą postawę co do kosztów dystrybucji i przesyłu energii.

Źródło: TVN CNBC

Data publikacji : 26.03.2012
Data modyfikacji : 28.08.2012

Opcje strony

do góry