Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes URE uczestnikiem IX Ogólnopolskiego Kongresu PETROBIZNES - Paliwa, Chemia, Gaz

Tematem przewodnim tegorocznej edycji, którą objął patronatem Prezes Urzędu Regulacji Energetyki były „Strategie polskich koncernów na tle zmian zachodzących na rynku europejskim”.

W zorganizowanym 2 października br. Kongresie uczestniczyli przedstawiciele sektorów petrochemicznego, gazowniczego, energetycznego oraz krajowych i zagranicznych spółek działających na terenie Polski i najważniejszych organizacji branżowych.

Zaproszeni prelegenci  - przedstawiciele rządu i urzędów państwowych m.in. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando, parlamentarzyści, członkowie zarządów największych polskich i zagranicznych korporacji - wspólnie podsumowali bieżący rok oraz przeanalizowali działania podejmowane przez międzynarodową konkurencję.

Tegoroczna edycja skupiła się na zmianach i kierunkach rozwoju sektora gazowego w Polsce. Analizie zostały poddane również dylematy strategiczne i perspektywy rozwoju firm paliwowych, jak również największych graczy na rynku chemicznym w Polsce w kontekście zmian na rynkach europejskich i światowych.

W trakcie spotkania Prezes Maciej Bando zaznaczył, że do końca września br. do URE wpłynęło ponad 170 wniosków w sprawie udzielenia koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą. Przedsiębiorcy, którzy w terminie złożyli wnioski o udzielenie koncesji OPZ mogą dalej legalnie wykonywać działalność do czasu wydania przez urząd koncesji. Prezes podkreślił, że aby zweryfikować swojego kontrahenta trzeba sprawdzić opublikowaną przez URE listę tychże przedsiębiorców oraz sprawdzić zakres koncesji, jakie posiada konkretne przedsiębiorstwo znajdujące się na tej liście. To bowiem koncesja, jaką to przedsiębiorstwo posiadało przed 22 lipca br. wyznacza zakres, w jakim legalnie może prowadzić obecnie działalność.

Prezes URE dodał ponadto, że jest zainteresowany jak najszybszym zakończeniem postępowań tak, aby uporządkować ten segment rynku.

Data publikacji : 07.10.2014

Opcje strony

do góry