Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 lat działań krajowych regulatorów URE, UKE i UTK przeciwko kradzieży i dewastacji infrastruktury

2 października 2017 r. z okazji 5-tej rocznicy podpisania Porozumienia pomiędzy trzema polskimi regulatorami: URE, UKE i UTK, odbyła się konferencja podsumowująca dotychczasową działalność Memorandum ws. współpracy na rzecz przeciwdziałania kradzieży i dewastacji infrastruktury.

Kradzieże i dewastacje w energetyce to nie tylko wysokie straty i koszty, niedogodności i długie okresy bez prądu dla mieszkańców, ale także bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i kraju” - podkreślił Prezes URE Maciej Bando.

Pomimo znacznego, ponad 30-procentowego spadku liczby kradzieży i przypadków dewastacji infrastruktury w branżach energetycznej, kolejowej i telekomunikacyjnej w ostatnich latach, nadal w Polsce odnotowuje się prawie 6 tys. takich przypadków, a koszty sięgają 20 mln złotych. Tylko w ubiegłym roku z tego powodu ponad 12 tys. ludzi było pozbawionych energii elektrycznej, ponad 7,5 tys. pociągów było opóźnionych, a blisko 75 tys. klientów było pozbawionych usług telekomunikacyjnych.

Konferencja była także dobrą okazją do debaty pomiędzy Sygnatariuszami Porozumienia oraz zaproszonymi gośćmi na temat działań zmierzających do zapobiegania kradzieżom i dewastacji infrastruktury.

Data publikacji : 03.10.2017

Opcje strony

do góry