Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 lat funkcjonowania Gaz-Systemu na europejskim rynku gazu ziemnego

30 września br. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące 15 lat funkcjonowania Gaz-Systemu na europejskim rynku gazu ziemnego połączone z inauguracją nowego roku gazowego 2019/2020.

Spotkanie otworzyli Prezes Zarządu Gaz-System Tomasz Stępień, Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz Prezes URE Rafał Gawin.

Jak podkreślił Prezes URE „rynek gazu w Polsce od lat jest jednym z głównych obszarów działań regulatora. Urząd od początku towarzyszył Gaz - Systemowi w jego przekształceniach i procesach budowania unijnego, wspólnego rynku gazu.” Szef URE przypomniał zebranym kroki milowe wzajemnych relacji i związków pomiędzy Gaz - Systemem a regulatorem oraz zapewnił o woli dalszej dobrej współpracy w celu rozwoju rynku gazu w Polsce.

 - Rynek gazu jak każda dziedzina gospodarki o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju wymaga spokoju, rozwagi i przemyślanego, długofalowego planowania – dodał Regulator.

W pierwszej części dnia odbyły się warsztaty dla uczestników rynku gazu na temat nowych przyłączeń do sieci przesyłowych oraz przesyłu gazu. W warsztatach uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu.

Data publikacji : 02.10.2019
Data modyfikacji : 02.10.2019

Opcje strony

do góry