Urząd Regulacji Energetyki

https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/8840,Kalkulator-oszczednosci-energii-sprawdz-ile-energii-elektrycznej-zuzywaja-twoje-.html
29.05.2024, 20:40

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalkulator oszczędności energii - sprawdź, ile energii elektrycznej zużywają twoje urządzenia

W ramach projektu Wsparcie techniczne na rzecz promowania audytu energetycznego i inwestycji w obszarze efektywności energetycznej w małych i średnich przedsiębiorstwach Ministerstwo Klimatu udostępniło kalkulator oszczędności energii przygotowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Celem inicjatywy adresowanej głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw jest podnoszenie świadomości z zakresu poprawy efektywności energetycznej, a także zachęcanie do przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa oraz inwestowania w efektywność.

Aplikacja umożliwia oszacowanie ilości energii zużywanej przez sprzęt i urządzenia działające w przedsiębiorstwie. Narzędzie zaprojektowano tak, że jego zastosowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, a obliczenia wykonywane są w uproszczony sposób.

źródło: https://www.kalkulator.kape.gov.pl/

Kalkulator pomaga wyliczyć potencjał oszczędności energii, a także oszacować koszty inwestycji związanej z wymianą i zakupem nowego, bardziej efektywnego energetycznie sprzętu. Narzędzie do wykonania obliczeń korzysta z danych dotyczących zużycia energii przez urządzenia wykorzystywane m.in. w biurach, usługach gastronomicznych i hotelowych. Obecnie w bazie kalkulatora znajduje się 21 kategorii urządzeń.

Zachęcamy do zapoznania się oraz korzystania z nowego narzędzia ułatwiającego optymalizację kosztów zużycia energii elektrycznej, przydatnego nie tylko w małych i średnich firmach, ale także w gospodarstwach domowych.

W pracach Komitetu Sterującego projektu Wsparcie techniczne na rzecz promowania audytu energetycznego i inwestycji w obszarze efektywności energetycznej w małych i średnich przedsiębiorstwach biorą udział między innymi przedstawiciele Prezesa URE.

 

Dodatkowe informacje dla mediów:
Agnieszka Głośniewska
Rzecznik prasowy
​Departament Komunikacji Społecznej
tel.: 22 487 55 94
e-mail: rzecznik@ure.gov.pl

Data publikacji : 08.05.2020
Data modyfikacji : 08.05.2020

Opcje strony