Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już w tym tygodniu odbędą się kolejne szkolenia on-line dla MŚP dotyczące wykonywania przeglądu energetycznego

Urząd Regulacji Energetyki zachęca przedsiębiorców z sektora MŚP, zainteresowanych wykonaniem przeglądu energetycznego do udziału w szkoleniach on-line organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Szkolenia odbędą się 17, 19 i 24 listopada.

Szkolenia składają się z dwóch części. Podczas pierwszej - wykładowej, eksperci przedstawią podstawowe informacje na temat efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie. W części warsztatowej eksperci wraz z uczestnikami przeprowadzą przykładowy przegląd energetyczny.

Szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Ponadto, dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chciałyby przeprowadzić audyt energetyczny w swojej firmie i zwiększyć efektywność energetyczną została przygotowana baza wiedzy, na którą składa się zestaw praktycznych narzędzi oraz porad i wskazówek. W bazie wiedzy przedsiębiorcy znajdą m.in. podręcznik do samooceny zużycia energii dla małego i średniego przedsiębiorcy czy najlepsze praktyki i rekomendacje, które mogą przełożyć się na zwiększenie efektywności energetycznej. W bazie wiedzy można także znaleźć kalkulator optymalizacji zużycia energii elektrycznej w przedsiębiorstwie oraz kurs e-learningowy.

Podmioty zamierzające realizować przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej mają możliwość uzyskania wsparcia i wystąpienia do Prezesa URE z wnioskiem o wydanie świadectwa efektywności energetycznej. Szczegółowe informacje dotyczące tej procedury wraz ze wzorem wniosku znajdują się na stronie URE w zakładce efektywność energetyczna.

 

Dodatkowe informacje dla mediów:
Agnieszka Głośniewska
Rzecznik prasowy
​Departament Komunikacji Społecznej
tel.: 22 487 55 94
e-mail: rzecznik@ure.gov.pl

Data publikacji : 16.11.2020
Data modyfikacji : 17.11.2020

Opcje strony

do góry