Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka na piątkę: pięć minut o energetyce dla młodzieży

Co to jest kilowatogodzina? Czym jest efektywność energetyczna? Z czego będziemy wytwarzać energię w przyszłości? To kilka pytań, na które odpowiedzi można znaleźć w serii pięciu filmów, które w przystępny sposób przybliżają młodzieży świat energetyki.

Wraz z coraz większą dbałością o środowisko naturalne tematy związane z energetyką, w tym odnawialnymi źródłami energii czy jej efektywnym wykorzystywaniem nabierają coraz większego znaczenia. W ślad za tym powinna rosnąć świadomość społeczna, również wśród najmłodszych.

Jak wytłumaczyć czym jest najczęściej stosowana jednostka energii - kilowatogodzina? A może chciałbyś się dowiedzieć jak zminimalizować nasz ślad węglowy? Aby poznać odpowiedzi m.in. na te pytania zapraszamy do obejrzenia materiałów edukacyjnych dla dzieci w wieku od 12 do15 lat, które dostępne są w formie krótkich animacji i obejmują m.in. tematykę wytwarzania energii w różnego rodzaju źródłach, w tym OZE, efektywności energetycznej czy energii przyszłości. Filmy są dostępne również w wersji z polskimi napisami.

Animacje przygotowane przez Komisję Europejską poświęcono następującym tematom:

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Głośniewska
Rzecznik prasowy
Departament Komunikacji Społecznej URE
rzecznik@ure.gov.pl
tel. 22 487 55 94

 

Data publikacji : 01.06.2021

Opcje strony

do góry