Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszłość europejskiego rynku gazu. ERGEG rozpoczyna konsultacje społeczne.

Europejska Grupa Regulatorów Energii Elektrycznej i Gazu rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące Modelu koncepcyjnego europejskiego rynku gazu ziemnego.

W ramach prac Europejskiej Grupy Regulatorów Energii Elektrycznej i Gazu (ERGEG) rozpoczęły się konsultacje społeczne i sektorowe nad projektem Modelu koncepcyjnego europejskiego rynku gazu ziemnego (ang. Conceptual model for the European gas market). Celem konsultacji jest pozyskanie opinii oraz uzgodnienie i wypracowanie wspólnych ram i wizji przyszłego europejskiego rynku gazu. Uwagi do projektu zgłaszać mogą przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalności w obszarze rynku gazu, jak i wszyscy uczestnicy rynku gazu ziemnego. Szczegółowe informacje na temat procesu konsultacji oraz konsultowanego projektu znajdują się na stronie internetowej ERGEG: www.energy-regulators.eu.

Koniec konsultacji zaplanowano na 7 stycznia 2011 r.

***

Europejska Grupa Regulatorów Energii Elektrycznej i Gazu (European Regulators’ Group for Electricity and Gas - ERGEG) jest oficjalną inicjatywą doradczą Komisji Europejskiej, tworzoną przez regulatorów rynków energii krajów Unii Europejskiej. Przedstawicielem Polski w ERGEG jest Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. 

Data publikacji : 23.11.2010

Opcje strony

do góry